Obyvatelé Třebíče na charitativním běhu vybrali přes 10 000 Kč na pomoc malé Elence

Libušiným údolím v Třebíči většiny každý den projdou či proběhnou stovky lidí, 21. září. Členové zastupitelstva mladých města Třebíč zorganizovali v Libušině údolí během pátečního dne charitativní běh k příležitosti pomoci malé Elence v jejím boji se vzácnou Spinální svalovou atrofií.

„Myslím si, že ať již sportovní akce tohoto charakteru, či jiné kulturní akce s dobrým záměrem, jsou neskutečně prospěšné a přínosné, ať už je to pomoc pro jistou rodinu, osobu, nebo právě pro člověka samotného, který na tuto konkrétní akci přišel pomoct pohybem. I my, jakožto organizátoři Běhu pro Elenku, jsme se mnohému naučili a získali tím cenné zkušenosti.,“ Uvedl hlavní organizátor akce Adam Vašíček.

Akce byla rozdělena do dvou částí. Dopoledne se v Libušině údolí sešlo bezmála 300 žáků z šesti základních škol napříč celou Třebíčí. společně s učiteli tak jeden den vyměnili každodenní rutinu školních lavic za trochu zdravého pohybu v krásné třebíčské přírodě skloubeným s pomocí malé Elence.

Po doběhnutí obdrželi třídy symbolickou odměnu v podobě dřevěné medaile, kterou si následně odnesli s sebou do školy jako upomínku dne, kdy se rozhodli přispět na dobrou věc.

Odpoledne akce otevřela své dveře veřejnosti a na místě se tak sešla pestrá skupina lidí, od mladých skautů, přes zástupce z křesťanského centra až po strážníky městské policie. Akce se zúčastnila i malá Elenka s rodiči, kteří byli takovou neskutečnou vlnou solidarity dojati.

Celý průběh akce doplňovala hudba s pestrým občerstvením, běžci měli tedy báječnou příležitost se za dobrý běžecký výkon řádně odměnit, kávou, vodou, něčím k jídlu či jen chvílí posezení v příjemné atmosféře. Ne bezpečný průběh akce dohlíželi příslušníci Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, kterým stejně tak jako Domu dětí a mládeže Třebíč za poskytnuté zázemí, Gymnáziu Třebíč za poskytnutou audio techniku, báječným lidem z Amici Třebíč za poskytnuté vybavení a zejména vám účastníkům akce patří obrovské DÍKY!
Bez vás bychom to nezvládli a jsme vám vděční, že jste se s námi společně sjednotili pod jeden cíl.

Pomáhat má smysl!